Masowe kontrole prędkości w Zielonej Górze. Wpadło wielu kierowców

30 maj 2022
Autor: 
Masowe kontrole prędkości w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Akcja policji na drogach w Zielonej Górze. W trakcie weekendu zatrzymano wielu kierowców za przekroczenie prędkości. Kilku z nich straciło prawo jazdy.

Policja w Zielonej Górze przez cały weekend prowadziła działania pod hasłem "Prędkość". Funkcjonariusze ruchu drogowego od rana aż do późnych godzin wieczornych kontrolowali prędkość kierowców przy użyciu laserowych mierników prędkości.

- Wieczorem mundurowi skupili się głównie na kontroli prędkości pojazdów w centrum Zielonej Góry na ulicy Wojska Polskiego i ulicy Westerplatte, gdzie ostatnio zgłaszane są przez mieszkańców pirackie wręcz wyczyny kierujących samochodami osobowymi czy motocyklami - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Kierowcy tracili prawo jazdy

Tylko w piątek policjanci zatrzymali za przekroczenia dozwolonej prędkości aż 74 kierujących. Wówczas posypały się mandaty i punkty karne.

W sobotę czterech kierowców jechało ponad 50 km/h szybciej niż ograniczenie i straciło swoje prawo jazdy, a także otrzymało spory mandat. O godzinie 9:00 na ul. Kożuchowskiej zatrzymano kierującą Volkswagenem, która przekroczyła prędkość o 58 km/h. Dalej na ul. Olimpijskiej w Drzonkowie wpadł kierowca BMW (jechał 114 km/h) oraz kierujący Toyotą.

- Wyjątkową niefrasobliwością wykazał się młody człowiek zatrzymany w Drzonkowie. Kierował BMW z prędkością 102 km/h, ale jego prawo jazdy nie zostało zatrzymane, ponieważ jak się okazało, jeszcze go nie miał. Mundurowi skierują wniosek o jego ukaranie do sądu - relacjonuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Strażackie święto w Zielonej Górze. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u