Ukrainiec przemycał nielegalnych imigrantów. Akcja Straży Granicznej w Lubuskiem

08 czerwiec 2022
Autor: 
Ukrainiec przemycał nielegalnych imigrantów Fot. NOSG

Samochód z nielegalnymi imigrantami ujawniony koło Krosna Odrzańskiego. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej zatrzymał do sprawy sześć osób.

Wszystko wydarzyło się w nocy z wtorku na środę, 8 czerwca, w rejonie Krosna Odrzańskiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry przy wsparciu Wydziału Zabezpieczenia Działań SG zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes.

- Kierowcą pojazdu był 46-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna pojazdem przewoził 5 innych cudzoziemców - relacjonuje mjr SG Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy nielegalnie przebywali w Polsce

Nielegalni imigranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Mimo wszystko szybko okazało się, że to 24-letni obywatel Libanu, dwóch obywateli Syrii w wieku 25 i 43 lat oraz dwaj mężczyźni podający się za obywateli Turcji.

Cudzoziemcy z uwagi na niezgodny z prawem pobyt w Polsce oraz usiłowanie bezprawnego przekroczenia granicy państwowej zostali zatrzymani. Teraz prowadzone są wobec nich dalsze czynności z udziałem tłumaczy.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej zatrzymał także 46-letniego Ukraińca, który pomagał nielegalnym imigrantom. - Za pomocnictwo w niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności - informuje mjr SG Konieczniak.

Przeczytaj też: Węzeł Niedoradz na trasie S3 będzie rozbudowywany. Pieniądze daje prywatna firma


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u