Dobiegniew: Mężczyzna topił się w bagnie. Świadek ruszył na pomoc, ale bezskutecznie (ZDJĘCIA)

09 czerwiec 2022
Autor: 
Mężczyzna topił się w bagnie. Świadek rzucił się na pomoc Fot. KPP Strzelce Krajeńskie

32-latek topił się w bagnie w Dobiegniewie koło Strzelec Krajeńskich. Do akcji ruszył świadek, ale sam utknął. Na szczęście udało się ich uratować.

Zgłoszenie wpłynęło do strzeleckich służb w poniedziałek, 6 czerwca, tuż po godzinie 19:00. Na środku zbiornika wodnego w miejscowości Dobiegniew miał tonąć 32-letni mężczyzna.

Na miejsce wysłano strażaków ze Strzelec Krajeńskich oraz jednostkę OSP Dobiegniew. Zadysponowano także zespół pogotowia ratunkowego oraz patrole policji.

Ruszył na pomoc, sam topił się w bagnie

- Po przybyciu mundurowych okazało się, że na akwenie znajduje się dwóch mężczyzn wołających o pomoc. Jednym z nich był wspomniany 32-latek, natomiast drugi mężczyzna próbował udzielać pomocy, jednak z uwagi na wyczerpanie obaj byli wciągani przez głębokie błoto - relacjonuje asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Pierwsi na miejscu zjawili się policjanci z miejscowego posterunku. St. post. Iwo Adamczyk postanowił ruszyć w błoto, aby utrzymać obu mężczyzn na powierzchni. Z pomocą przyszedł mu jeszcze jeden mieszkaniec miasta.

32-latek trafił do szpitala

Wszystkich mężczyzn wyciągnęli na brzeg strażacy. Następnie 32-latek trafił w ręce zespołu pogotowia. Medycy postanowili przetransportować go na badania do szpitala.

Przeczytaj też: Ukrainiec przemycał nielegalnych imigrantów. Akcja Straży Granicznej w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u