Ciężarówka z Kazachstanu zatrzymana na autostradzie A2. Dalej nie pojechała

09 czerwiec 2022
Autor: 
Ciężarówka z Kazachstanu zatrzymana na autostradzie A2 Fot. ITD Słubice

Funkcjonariusze z ITD Słubice zatrzymali kierowcę ciężarówki, który jechał bez ważnego zezwolenia. Przewoźnik musi teraz zapłacić wysoką karę.

Wszystko wydarzyło się w środę, 8 czerwca. Patrol z Inspekcji Transportu Drogowego w Słubicach pełnił służbę na autostradzie A2 w rejonie MOP Gnilec. W trakcie działań mundurowi zatrzymali do kontroli ciężarówkę z Kazachstanu, którą przewożono towary niebezpieczne z Rosji do Niemiec.

Jechał bez ważnego zezwolenia

- Podczas pobierania dokumentów do kontroli jeden z kierowców próbował wypisać blankiet zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy. Kontrolujący uniemożliwił mu jednak wypisanie dokumentu, który powinien zostać wypełniony przed pierwszym wjazdem do Polski - informuje ITD Słubice.

Ciężarówka nie pojechała dalej w trasę, ponieważ została skierowana na parking strzeżony. Teraz karę za stwierdzone naruszenia poniesie przewoźnik. Wobec firmy wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej w łącznej wysokości 12 500 złotych.

Jazda bez zezwolenia nie była jednak jedynym przewinieniem. W trakcie kontroli na jaw wyszło, że w ciężarówce nie było gaśnic wymaganych przy przewozie towarów niebezpiecznych.

Przeczytaj też: Policja przerwała zlot samochodów w Gorzowie. Posypały się mandaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u