Kierował ruchem na DK92 a sam miał problem z równowagą. 44-latek wydmuchał ponad promil alkoholu!

10 czerwiec 2022
Autor: 
Kierował ruchem na DK92 a sam miał problem z równowagą. 44-latek wydmuchał ponad promil alkoholu! Lubuska Policja

Pijany kierował ruchem na remontowanym odcinku Drogi Krajowej numer 92. Mężczyźnie grozi teraz 5 lat więzienia!

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 7 czerwca chwilę po godzinie 7 rano na Drodze Krajowej numer 92 w pobliżu miejscowości Boczów, gdzie prowadzone były prace drogowe. Patrol sulęcińskich funkcjonariuszy otrzymał sygnał do zatrzymania się od osoby kierującej ruchem. Policjanci zatrzymali radiowóz i oczekiwali na dalsze sygnały od kierującego ruchem.

Podczas oczekiwania, uwagę funkcjonariuszy wzbudziło zachowanie kierującego ruchem. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci postanowili przebadać mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało, że kierujący ruchem, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu!

44-latek dopuścił się przestępstwa z artykułu 180 Kodeksu Karnego, czyli pełnienia w stanie nietrzeźwości czynności związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu. Stając przed wymiarem sprawiedliwości musi on liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje także na to, że straci on również uprawnienia do regulacji ruchem.

Czytaj także - Ciężarówka z Kazachstanu zatrzymana na autostradzie A2. Dalej nie pojechała


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u