Tragedia w Żaganiu. Nie żyje 2,5-letni chłopiec. Biegli zbadają, czy kierowca jechał prawidłowo

15 czerwiec 2022
Autor: 
Tragedia w Żaganiu. Nie żyje 2,5-letni chłopiec. Biegli zbadają, czy kierowca jechał prawidłowo Redakcja

Tragiczny wypadek w Żaganiu. 2,5-letnie dziecko wbiegło pod samochód. Życia chłopca nie udało się uratować. Prokuratura prowadzi śledztwo.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 14 czerwca, około godziny 14:00 na terenie strefy ekonomicznej w Żaganiu. 27-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane jechał ulicą Świętego Michała, nagle pod maskę jego samochodu wybiegł 2,5-letni chłopczyk. Doszło do potrącenia. W miejscu, gdzie doszło do wypadku nie ma chodnika dla pieszych oraz pobocza.

- Wprost na ulicę, pod koła kierującego Renault Megane wbiegł 2,5-letni chłopiec - relacjonował podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Dziecko było długo reanimowane. Niestety mimo wysiłków medyków życia 2,5-latka nie udało się uratować. 27-letni kierujący samochodem osobowym był trzeźwy. Pijana okazała się jednak babcia chłopca, która sprawowała nad nim opiekę. Kobieta miała promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Kobieta została zatrzymana. Prokuratura będzie prowadziła postępowanie na podstawie art. 160 § 2. Kodeksu Karnego - Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

Prokuratura bada także winę kierowcy. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Biegli ustalą, czy kierowca jechał zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz, czy pojazd był sprawny technicznie. 

Czytaj także - Karetka w każdej gminie i Fundusz Ochrony Ludności, czyli rząd obiecuje


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u