Zakład pogrzebowy ze Słubic przez lata oszukiwał klientów. Postawiono 542 zarzuty

15 czerwiec 2022
Autor: 
Zakład pogrzebowy ze Słubic przez lata oszukiwał klientów Redakcja

Zakład pogrzebowy w Słubicach pobierał od rodzin dodatkowe opłaty. Ponadto zwłoki przechowywano w złych warunkach. Właściciel i kierownik usłyszeli 542 zarzuty.

Policjanci ze Słubic od ponad roku mieli na tapecie oszustwa zakładu pogrzebowego działającego na terenie miasta. Zaczęło się od zgłoszeń klientów, którzy informowali, że firma pobiera dodatkowe i nieuzasadnione opłaty. Ponadto pojawiły się wieści, iż zwłoki przechowywane są w niewłaściwych warunkach.

- Przesłuchano licznych świadków, przeanalizowano dokumentację związaną z organizacją przez zakład pogrzebów i wypłatą świadczeń pogrzebowych z ZUS z lat 2016-2021. Do sprawy zatrzymany został właściciel zakładu oraz osoba zatrudniona na stanowisku kierownika - informuje asp. Agnieszka Kaczmarek, rzecznik policji w Słubicach.

Zakład pogrzebowy Słubice - właściciel i kierownik z zarzutami

Właścicielowi firmy przedstawiono 324 zarzuty dotyczące oszustw rodzin osób zmarłych oraz 36 zarzuty odnośnie znieważenia zwłok. Kierownik zakładu usłyszał z kolei 182 zarzuty oszustw.

Prokuratura Rejonowa w Słubicach domagała się tymczasowego aresztowania przedsiębiorcy. Wniosek odrzucił jednak sąd. Postanowiono, że od właściciela zakładu na poczet przyszłych kar, zabezpieczona zostanie gotówka w kwocie miliona złotych. Wobec kierownika firmy zastosowano poręczenie majątkowe.

"Sprawa ma charakter rozwojowy"

Jak podkreśla policja, nadal gromadzone i analizowane są dokumenty związane z działalnością zakładu pogrzebowego.

- Za powyższe przestępstwa obu podejrzanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - mówi asp. Kaczmarek.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Żaganiu. Nie żyje 2-letnie dziecko (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u