Długi weekend. Policja wyjechała na drogi. Będą kontrole prędkości i trzeźwości

15 czerwiec 2022
Autor: 
Długi weekend. Policja wyjechała na drogi. Będą kontrole Fot. KMP ZG, KWP GW

Długi weekend to również akcja policji na drogach. Drogówka będzie patrolować lubuskie trasy i masowo sprawdzać trzeźwość oraz prędkość.

Przed nami długi weekend. Wielu Polaków postanawia więc wyjechać nad morze czy w góry. Oznacza to, że na drogach będzie coraz tłoczniej, a to wpłynie zapewne na większą ilość kolizji i wypadków. Emocje kierowców studzą już policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego, którzy wyjechali na trasy.

- Dla policjantów okres długiego weekendu to czas wytężonej służby nad zapewnieniem bezpieczeństwa. Patrole drogówki będą pracować na autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3. Pojawią się także na drogach o mniejszym natężeniu ruchu - informuje podkom. Maciej Kimet z Lubuskiej Policji.

Akcja policji na drogach - kontrole trzeźwości i prędkości

Policyjne patrole szczególną uwagę zwrócą na kierowców, którzy będą przekraczali dozwoloną prędkość. Ta będzie sprawdzana przy użyciu laserowych mierników prędkości oraz nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

Działania policji to także masowe kontrole stanu kierujących. W ruch pójdą alkomaty, ale również testery narkotykowe. Uważnie obserwowany będzie też sposób w przewożenia pasażerów, czyli czy wszyscy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci korzystają z fotelików.

- Prosimy o ostrożną i rozważną jazdę. W czasie podróży możemy być oślepieni przez ostre słońce lub jechać po śliskiej po deszczu nawierzchni. Pamiętajmy, żeby szanować innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Żaganiu. Nie żyje 2-letnie dziecko (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u