Kontrola autokaru w Nowej Soli. Niesprawny pojazd miał wieźć dzieci na wycieczkę

21 czerwiec 2022
Autor: 
Kontrola autokaru w Nowej Soli. Niesprawny pojazd miał wieźć dzieci Fot. KPP Nowa Sól

Policja kontroluje autokary przed wycieczkami. Ostatnio niesprawny pojazd miał wieźć dzieci z Nowej Soli. W dalszą trasę jednak nie pojechał.

Kontrole autokarów wycieczkowych to zadanie, które często otrzymują policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego w trakcie codziennej służby. O sprawdzenie stanu technicznego pojazdów proszą zarówno organizatorzy wyjazdów dla dzieci oraz młodzieży, jak i ich rodzice.

- Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę - podkreśla mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Kontrola autokaru w Nowej Soli - dalej nie pojechał

W poniedziałkowy poranek, 20 czerwca, jedną z takich kontroli przeprowadzali funkcjonariusze z nowosolskiej drogówki. Dokładne sprawdzenie pojazdu ujawniło jednak usterki, które zagrażały bezpieczeństwu pasażerów.

- Pojazd miał nadmiernie zużytą rzeźbę bieżnika osi przedniej. Ponadto opony pojazdu były spękane. Decyzja była natychmiastowa. Niedopuszczenie do dalszej jazdy oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Ponadto kierowca został ukarany mandatem - relacjonuje mł. asp. Sęczkowska.

Ostatecznie młodzież pojechała na wycieczkę. Podróż odbyła się jednak innym, sprawnym autokarem podstawionym przez przewoźnika.

Przeczytaj też: Nowa karetka dla szpitala w Świebodzinie. Od dziś służy mieszkańcom (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u