Strzelał do kaczek koło Nowej Soli, bo "chciał je przestraszyć". Stanie przed sądem (FILM)

30 czerwiec 2022
Autor: 
Strzelał do kaczek koło Nowej Soli, bo "chciał je przestraszyć" Fot. KPP Nowa Sól

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który strzelał do kaczek w Lubieszowie. Teraz grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 26 czerwca, w miejscowości Lubieszów. Do dyżurnego nowosolskiej policji wpłynęło zgłoszenie, że starszy mężczyzna strzelał do kaczek pływających w zbiorniku wodnym.

- Zgłaszająca osoba oświadczyła, że widzi, jak wystraszone kaczki uciekają ze stawu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce potwierdzili zgłoszenie - relacjonuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Chciał "przestraszyć kaczki"

Mężczyzna podkreślał w rozmowie z mundurowymi, że "postanowił przestraszyć kaczki, ponieważ przeszkadzały mu w łowieniu ryb". Tłumaczył się, że nie chciał im zrobić krzywdy.

Ostatecznie mieszkaniec gminy Kożuchów został zatrzymany. Ponadto do sprawy zabezpieczono jego wiatrówkę oraz amunicję, którą trzymał w samochodzie.

58-latek usłyszał już zarzut dotyczący znęcania się nad zwierzętami. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd. - Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Sęczkowska.

Przeczytaj też: Niski stan Odry w Lubuskiem. Kursuje tylko jeden z czterech promów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u