Pożar ścierniska i młodnika pod Sulechowem. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży!

11 sierpień 2022
Autor: 
Pożar ścierniska i młodnika pod Sulechowem. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży! Redakcja

Pożar ścierniska oraz młodnika w pobliżu miejscowości Buków pod Sulechowem. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do zielonogórskiej strażaków w czwartek, 11 sierpnia około godziny 14:30. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało że pali się ściernisko w pobliżu miejscowości Buków pod Sulechowem.

Pożar Buków

Na miejsce zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 3 w Sulechowie oraz okoliczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sytuacja na miejscu pożaru była bardzo dynamiczna ogień w wyniku silnych porywów wiatru rozprzestrzeniła się na coraz większą powierzchnię ścierniska. 

Pożar zdążył rozprzestrzenić się również na pobliski młodnik. Siły i środki okazały się niewystarczające, zadysponowano kolejne zastępy z powiatu zielonogórskiego a także z powiatu świebodzińskiego.

Do działań zaangażowano także cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Akcję gaśniczą wspierały również samoloty gaśnicze: Antonow z Zielonej Góry-Przylepu oraz dwa Dromadery. Samoloty dokonały kilku zrzutów.

Sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Trwa akcja gaśnicza.

Pożar został opanowany około godziny 18, spłonęło łącznie 30 hektarów ścierniska oraz młodnika. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u