Nocny pożar w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Płonęły podkłady kolejowe (ZDJĘCIA)

05 wrzesień 2022
Autor: 
Nocny pożar w Czerwieńsku koło Zielonej Góry Fot. Dominik Brzezicki

Pożar koło Zielonej Góry. W Czerwieńsku w ogniu stanęły podkłady kolejowe. Do akcji wysłano cztery zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkową noc, 5 września, tuż po godzinie 2:00. W rejonie towarowej stacji kolejowej w Czerwieńsku płonęła sterta drewnianych podkładów kolejowych.

Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz ochotników z OSP Czerwieńsk i OSP Nietków. W chwili przyjazdu pierwszego samochodu gaśniczego na miejsce zdarzenia składowane podkłady były już całkowicie objęte ogniem.

To prawdopodobnie podpalenie

Strażacy rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Pożar udało się opanować już po kilkudziesięciu minutach akcji. Od tej pory rozpoczęło się niezbędne, dokładne dogaszanie pogorzeliska. Na zakończenie całość została pokryta ciężką pianą gaśniczą.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana, ale wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie. Działania strażaków zakończyły się dopiero po około trzech godzinach akcji.

Przeczytaj też: Zawody strażackie w Zielonej Górze. Tutaj liczyła się każda sekunda (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u