Strażacy przeprawiali się wozem przez rzekę. "Samochód uległ poważnej awarii"

11 październik 2022
Autor: 
Strażacy przeprawiali się wozem przez rzekę. "Samochód uległ poważnej awarii" Fot. OSP Broniszów

Strażacy ochotnicy z Broniszowa w ramach ćwiczeń przeprawiali się przez rzekę. Niestety podczas przejazdu doszło do poważnej awarii ich wozu gaśniczego. 

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 8 października podczas ćwiczeń zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli. Scenariusz zakładał m.in. przeprawienie się kolumną pojazdów przez rzekę i to właśnie wtedy doszło do uszkodzenia jedynego wozu strażaków ochotników z Broniszowa.

Jak relacjonują strażacy trasa przejazdu podczas ćwiczeń została wcześniej opracowana. Przez rzekę miały przeprawić się wszystkie pojazdy, jako pierwsi jechali strażacy z Broniszowa. Niestety poziom wody okazał się zbyt duży i doszło najprawdopodobniej do zalania silnika w Mercedesie. - Uszkodzenia silnika są na tyle duże, że nie jesteśmy na tę chwilę naprawić naszego wozu. - piszą strażacy z OSP Broniszów.


Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zobacz także: W dniach 23-25 września 2022 r., na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, rozegrane zostały Polsko-Niemieckie Paralotniowe Mistrzostwa w celności lądowania 2022.


Uszkodzony wóz stanowi jedyny środek transportu dla ochotników. - Na tą chwilę nie możemy zapewnić gotowości bojowej naszej jednostki co skutkuje brakiem naszej reakcji w przypadku zagrożenia. - dodają strażacy.

Druhowie nie dają jednak za wygraną i zapewniają intensywne prace nad naprawą pojazdu. - Nie poddajemy i będziemy walczyć, żeby nasz wóz był nadal zdolny do wyjazdów i mógł zapewnić w dalszym ciągu bezpieczeństwo w naszej okolicy. - kończą swój komunikat strażacy z Broniszowa.

Czytaj także - Strażacy ochotnicy z Dąbia świętowali 75-lecie jednostki. Druhowie otrzymali też nowy sztandar!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u