Wschowa: Policyjny pościg za kierowcą. 36-latek uciekł i ukrył się... na strychu

18 październik 2022
Autor: 
Policyjny pościg za kierowcą. 36-latek ukrył się... na strychu Redakcja/archiwum

Policjanci ze Wschowy ścigali 36-letniego kierowcę. W trakcie pościgu mężczyzna uciekł mundurowym i ukrył się na strychu w swoim domu.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 16 października. Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego zauważył znanego im mężczyznę, który jechał samochodem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli.

- W chwili, gdy policjanci podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej, ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Nieodpowiedzialny kierowca, by zgubić policyjny radiowóz, wyjechał poza miasto - relacjonuje asp. Wioleta Dąbska z policji we Wschowie.

Uciekł i ukrył się na strychu

Do pościgu sukcesywnie dołączały kolejne patrole. Funkcjonariusze próbowali odciąć drogę ucieczki kierowcy, ale bezskutecznie. W pewnym momencie mężczyzna zniknął z pola widzenia policjantów.

Mundurowi udali się na posesję mężczyzny. W trakcie przeszukania domu okazało się, że 36-latek ukrył się na strychu. Tam został zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Mężczyzna stanie przed sądem

Jak informuje asp. Dąbska, uciekinier usłyszał już zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonego zakazu. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo. Grozi za to kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Identyczną karę ustawodawca przewiduje za kierowanie mimo aktywnego zakazu.

Przeczytaj też: Pijany dachował ciągnikiem rolniczym koło Wschowy. Wydmuchał prawie 2 promile alkoholu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u