Wszystkich Świętych 2022. Ruszyła policyjna akcja Znicz. "Nie będzie taryfy ulgowej" (ZDJĘCIA)

28 październik 2022
Autor: 
Wszystkich Świętych 2022. Ruszyła policyjna akcja Znicz Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Wszystkich Świętych. W całej Polsce ruszyła już policyjna akcja Znicz. Na drogi wyjeżdża więcej patroli, a to oznacza częstsze kontrole prędkości i trzeźwości.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych na polskich drogach wzmaga się ruch pojazdów. Nad bezpieczeństwem ludzi udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci, których będzie w tym okresie zdecydowanie więcej. To wszystko w ramach rozpoczynającej się dziś, 28 października, akcji Znicz.

- Na drogach będzie więcej policyjnych patroli, co przełoży się na częstsze kontrole drogowe. Codziennie niemal 250 policjantów ruchu drogowego wspomaganych funkcjonariuszami innych pionów i służb zadba o właściwe przemieszanie się po lubuskich drogach - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Bez taryfy ulgowej dla piratów drogowych

Mundurowi w trakcie akcji Znicz skupiają się między innymi na prędkości pojazdów. Ta będzie sprawdzana przy użyciu laserowych mierników, ale do działań wyjadą także nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W Zielonej Górze wreszcie zawitała zima! Zaśnieżone miasto w słonecznych promieniach wygląda niesamowicie! ...

- Piraci drogowi, charakteryzujący się szaleńczą jazdą, z pewnością nie mogą liczyć na taryfę ulgową. W przypadku lekceważącego stosunku do przepisów i powodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze policjanci będą wyciągać stanowcze konsekwencje - podkreśla podinsp. Maludy.

Zadaniem policji w trakcie akcji Znicz jest również eliminacja pijanych kierowców oraz tych, którzy prowadzą pod wpływem narkotyków. I tak z pewnością należy spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości na przykład nad ranem, czyli w ramach doskonale znanych działań "Trzeźwy Poranek".

Policja: "Ściągnij nogę z gazu"

Funkcjonariusze jak zawsze apelują do kierowców, aby w trakcie okresu Wszystkich Świętych zwolnić nogę z gazu. Warto wystrzegać się też ryzykownych manewrów oraz zadbać o stan techniczny pojazdu. Ponadto policja przypomina też o odpoczynku, bo w ostatnich latach był z tym problem.

- Szybkie tempo życia, chęć zaoszczędzenia jednego dnia, powoduje, że wielu kierowców siada do auta bezpośrednio po zakończonej pracy. Zmęczony kierowca powoduje duże zagrożenie dla siebie i innych. Także tych najmłodszych pasażerów. Warto o tym pamiętać - zaznacza rzecznik Lubuskiej Policji.

W tym roku ogólnopolska akcja Znicz potrwa do 2 listopada.

Przeczytaj też: Akcja strażaków w Zielonej Górze. Mieszkańców zaniepokoiła substancja w strumyku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u