Wszystkich Świętych 2022. Trwa policyjna akcja Znicz. Drogówka masowo używa dronów (ZDJĘCIA)

31 październik 2022
Autor: 
Trwa policyjna akcja Znicz. Drogówka masowo używa dronów Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Wszystkich Świętych. W całej Polsce trwa policyjna akcja Znicz. Na trasy wyjeżdża więcej patroli drogówki, która między innymi wykorzystuje drony.

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych na polskich drogach wzmaga się ruch pojazdów. Nad bezpieczeństwem ludzi udających się na groby bliskich od piątku, 28 października, czuwa więcej policjantów. To wszystko w ramach trwającej akcji Znicz.

- Na drogach jest więcej policyjnych patroli, co przekłada się na częstsze kontrole drogowe. Codziennie niemal 250 policjantów ruchu drogowego wspomaganych funkcjonariuszami innych pionów i służb dba o właściwe przemieszanie się po lubuskich drogach - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Państwowa Straż Pożarna z nowym umundurowaniem. Czarne mundury ...

Policyjny dron w akcji

Akcja policji na drogach związana z dniem Wszystkich Świętych to przede wszystkim liczne kontrole prędkości przy użyciu laserowych mierników i nieoznakowanych radiowozów, ale sprawdzana jest także trzeźwość kierowców. To jednak nie wszystko. Mundurowi masowo obserwują poczynania kierowców na trasach na przykład przy pomocy dronów.

Schemat działania jest prosty. Gdy tylko operator bezzałogowego statku powietrznego ujawni wykroczenie, od razu przekazuje informację do najbliższego patrolu ustawionego w okolicy, który podejmuje interwencję wobec kierującego lub osoby pieszej. Policjanci najczęściej zwracają uwagę czy ludzie stosują się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

- Pamiętajmy, że mino wielu działań oraz policyjnych akcji, bezpieczeństwo na drodze w znacznej mierze zależy od nas samych. Bądźmy odpowiedzialni, wsiadając za kierownicę - podkreśla podinsp. Maludy.

Przeczytaj też: Trwa budowa ronda na krajowej "32" koło Sulechowa. Zobacz, jak idą prace (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u