Akcja Znicz w Lubuskiem. Policja zatrzymała już 26 pijanych kierowców

31 październik 2022
Autor: 
Akcja Znicz w Lubuskiem. Policja zatrzymała już 26 pijanych kierowców Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Wszystkich Świętych. Polacy ruszyli na groby bliskich, a policja prowadzi akcję Znicz. W Lubuskiem mundurowi zatrzymali już 26 pijanych kierowców.

Ogólnopolska akcja Znicz ruszyła w piątek, 28 października. Od tego dnia na drogach oraz w rejonie cmentarzy możemy zauważyć więcej patroli policji. W województwie lubuskim codziennie na trasy wyjeżdża blisko 250 funkcjonariuszy drogówki.

- Policjanci sprawdzają prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz stan trzeźwości zmotoryzowanych. Kulturalni kierowcy nie mają się czego obawiać, ale piraci drogowi będą skutecznie z dróg eliminowani - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

26 pijanych kierowców zatrzymanych w Lubuskiem

Do tej pory w trakcie prowadzonej akcji Znicz w naszym regionie doszło do dwóch wypadków drogowych, w których poszkodowane zostały dwie osoby. Na szczęście nikt nie zginął. Tak dobrze nie jest niestety w statystyce pijanych kierowców, bo tych zatrzymano od piątku aż 26.

- Pamiętajmy, że mino wielu działań oraz policyjnych akcji, bezpieczeństwo na drodze w znacznej mierze zależy od nas samych. Bądźmy odpowiedzialni, wsiadając za kierownicę, a także korzystając z drogi jako pieszy, aby nie stać się sprawcą lub ofiarą drogowej tragedii - apeluje podinsp. Maludy.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych grzywny.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Wszystkich Świętych 2022. Trwa policyjna akcja Znicz. Drogówka masowo używa dronów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u