Policyjna grupa SPEED w akcji. 6 osób straciło prawo jazdy. Rekordzista jechał 237 km/h (FILM)

02 listopad 2022
Autor: 
Policyjna grupa SPEED w akcji. 6 osób straciło prawo jazdy Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Gorzowa działając w ramach grupy SPEED, eliminują piratów drogowych. W ostatnich kilku dniach swoje prawo jazdy straciło sześciu kierowców.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego wchodzą w skład specjalnej grupy SPEED do zwalczania drogowego piractwa. W ostatnich dniach w ramach akcji Znicz mundurowi niemalże cały czas patrolowali główne arterie drogowe nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator.

Niechlubnym rekordzistą prędkości okazał się 35-letni kierowca Audi. Policjanci zauważyli pędzący samochód na trasie S3 i od razu ruszyli za nim. Pierwszy pomiar wykazał już 237 km/h. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego konto dopisano 15 punktów karnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marszałek województwa lubuskiego podsumowuje największe inwestycje zrealizowane w 2022 roku i przekazuje plany na 2023!

Sześć osób straciło swoje prawo jazdy

Gorzowscy policjanci kontrolowali prędkość także w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. I tak łącznie swoje prawo jazdy straciło sześciu kierowców.

- Wśród nich był 39-letni kierowca Opla, który w Dąbroszynie jechał o 68 kilometrów na godzinę za szybko i wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Nałożono na niego mandat w wysokości 2200 złotych i 19 punktów karnych - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policja apeluje o ostrożność na drogach i zdjęcie nogi z gazu. Jak podkreśla kom. Jaroszewicz, pośpiech, którym najczęściej tłumaczą się kierowcy, może sporo kosztować.

Taryfikator mandatów 2022 - ile zapłacimy za przekroczenie prędkości?

Jak wyglądają obecnie mandaty za przekroczenie prędkości? Poniżej taryfikator mandatów 2022:

  • 31-40 km/h - pierwszy raz: 800 zł | recydywa: 1600 zł
  • 41-50 km/h - pierwszy raz: 1000 zł | recydywa: 2000 zł
  • 51-60 km/h - pierwszy raz: 1500 zł | recydywa: 3000 zł
  • 61-70 km/h - pierwszy raz: 2000 zł | recydywa: 4000 zł
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 zł | recydywa: 5000 zł

Przeczytaj też: Akcja Znicz w Lubuskiem. Zatrzymano 44 pijanych kierowców, ale były tylko 3 wypadki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u