Włamali się do gminnego budynku we Wschowie. Ukradli worki z węglem

05 listopad 2022
Autor: 
Włamali się do gminnego budynku we Wschowie Fot. KPP Wschowa

Dwóch mężczyzn włamało się do budynku we Wschowie. Złodzieje ukradli worki z węglem, grzejniki i elementy instalacji elektrycznej. Obaj zostali już zatrzymani.

W ostatnich dniach października jeden z pracowników Urzędu Miasta i Gminy Wschowa powiadomił miejscową policję o włamaniu do gminnego budynku. Obiekt był co prawda nieczynny od dłuższego czasu, ale w środku nadal składowano różne przedmioty.

Ukradli worki z węglem i grzejniki

- Z pomieszczeń zniknęły między innymi baterie umywalkowe, grzejniki, dwadzieścia siedem worków z węglem oraz elementy instalacji elektrycznej. Straty wyceniono na 2500 złotych - informuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Do sprawy zaangażowani zostali funkcjonariusze kryminalni. Policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili dane podejrzanych i zatrzymali ich. Byli to dwaj mieszkańcy powiatu wschowskiego w wieku 41 i 45 lat. Obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Jednocześnie na jaw wyszło, że sprawcy działali od początku maja.

Mężczyźni przyznali się do włamania. - Złożyli w sprawie obszerne wyjaśnienia. Część wyniesionych z budynku przedmiotów zdążyli już sprzedać - dodaje nadkom. Piwowarska.

Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Zatrucie czadem w Skwierzynie. Cztery osoby trafiły do szpitala (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u