Akcja służb w Zielonej Górze. Mężczyzna leżał w rowie - potrzebował pomocy medycznej

07 listopad 2022
Mężczyzna leżał w rowie - potrzebował pomocy medycznej Redakcja

Trzy zastępy straży pożarnej i zespół pogotowia interweniowały na osiedlu Morelowym w Zielonej Górze. Pomocy potrzebował młody mężczyzna.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 7 listopada, chwilę przed godziną 13:00. Młody mężczyzna wykonywał prace budowlane przy jednym z bloków na osiedlu Morelowym w Zielonej Górze. Nagle pracownik dostał ataku padaczki i znalazł się w rowie ulokowanym tuż przy budynku.

Z uwagi na fakt, że zgłoszenie nie było do końca precyzyjne, do akcji zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Szybko okazało się jednak, że wspomniany rów ma jedynie kilkadziesiąt centymetrów głębokości i mężczyznę można szybko oraz sprawnie ewakuować.

Na osiedle Morelowe dojechał podstawowy zespół pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni przejęli poszkodowanego i przetransportowali go do szpitala.

Atak padaczki - jak pomóc?

Padaczka dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Przy jej napadzie niezwykle ważna jest pierwsza pomoc świadków zdarzenia. Przypominamy, jak pomóc komuś w razie ataku.

Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, że nie zagraża nam niebezpieczeństwo. Gdy już podejdziemy do poszkodowanego, należy przytrzymać jego głowę, aby nie doszło do żadnego urazu. W międzyczasie warto odsunąć wszelkie przedmioty, o które dana osoba mogłaby poobijać lub pokaleczyć.

Pamiętajcie, że zabronione jest wkładanie jakichkolwiek przedmiotów do ust poszkodowanego!

Przeczytaj też: Zielona Góra: Martwe ryby w stawie w Łężycy. "Problem od 2019 roku" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u