Płonie hala magazynowa w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza! (ZDJĘCIA)

02 grudzień 2022
Autor: 
Płonie hala magazynowa w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza! Redakcja

Płonie hala magazynowa w Zielonej Górze. W akcji 11 zastępów straży pożarnej. Pożar nie został jeszcze opanowany!

W piątek, 2 grudnia około godziny 16:30 do dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru hali na ulicy Głogowskiej w sołectwie Racula. Na miejsce zadysponowano łącznie 11 zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza.

Pożar hali w Zielonej Górze

Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogień był już mocno rozwinięty i zaczął obejmować poddasze obiektu. Strażacy błyskawicznie przystąpili do działań gaśniczych, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru. Sprawiona została drabina mechaniczna, z której podawany jest prąd wody na płonący budynek.

Do działań zadysponowano także cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody, aby zapewnić ciągłość w podawaniu środka gaśniczego. Ze wstępnych szacunków budynek objęty pożarem ma kształt prostokąta o wymiarach 10 na 50 metrów. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ustali to biegły z zakresu pożarnictwa.

- Nikt nie został poszkodowany - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Aktualizacja: Na miejsce dojeżdżają kolejne wozy z lubuskiego. Więcej informacji: "Pożar hali w Zielonej Górze. Sytuacja ciągle nie jest opanowana. Trwa walka z ogniem (ZDJĘCIA)"

Czytaj także - Leśnicy pod naciskiem Kubickiego wymienili choinkę na deptaku w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u