Żary: Włamywał się do garaży i kradł. 27-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia

03 grudzień 2022
Autor: 
Włamywał się do garaży i kradł. 27-latkowi grozi 10 lat więzienia Fot. KPP Żary

Włamywał się do garaży w Żarach i wynosił elektronarzędzia oraz sprzęt wędkarski. 27-latek został już zatrzymany. Łączna suma strat to ponad 30 tysięcy.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Żarach spływały zawiadomienia od mieszkańców miasta, którzy informowali o włamaniach do garaży. Sposób działania za każdym razem był taki sam. Złodziej uszkadzał drzwi, a później wynosił upatrzone przedmioty.

- Jego łupem najczęściej padały elektronarzędzia i sprzęt wędkarski. Łączna suma strat wycenionych przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 30 tysięcy złotych - relacjonuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Co dalej z lotami z Zielonej Góry-Babimostu do Londynu? ...

27-latek zatrzymany. Stanie przed sądem

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze kryminalni. Policjantom w wyniku przeprowadzonych czynności ustało się ustalić podejrzanego. Mężczyznę udało się zatrzymać w poniedziałek, 28 listopada, na terenie Żar. To 27-letni mieszkaniec miasta.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a z czasem został przesłuchany. - Materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do garaży. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów - informuje nadkom. Berestecka.

Wkrótce 27-latek stanie przed sądem. Zgodnie z prawem za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie odpowiadał także za paserstwo i przywłaszczenie. To zarzuty dotyczące innych spraw powiązanych z zatrzymanym.

Przeczytaj też: Wypadek w Gorzowie. Kierowca potrącił pieszą i uciekł. Policja szuka świadków


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u