Pożar w Grabowcu koło Zielonej Góry. Zapaliła się sadza w kominie (ZDJĘCIA)

12 grudzień 2022
Autor: 
Pożar w Grabowcu koło Zielonej Góry. Zapaliła się sadza Fot. OSP Koźla

Pożar koło Zielonej Góry. W domu jednorodzinnym w Grabowcu zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkowe popołudnie, 12 grudnia, tuż po godzinie 17:50. W budynku mieszkalnym w miejscowości Grabowiec (gmina Świdnica) zapaliła się sadza w kominie.

Na miejsce przyjechał zastęp straży pożarnej z Zielonej Góry. Przybyły również dwa samochody z jednostki OSP Koźla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Działania strażaków polegały między innymi na wygaszeniu paleniska. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne przy użyciu drabiny mechanicznej dostali się na dach, aby dokładnie przeczyścić przewód kominowy. Wszystko było na bieżąco monitorowane przy pomocy kamery termowizyjnej.

Sytuacja pożarowa szybko została opanowana. Mimo wszystko akcja w Grabowcu trwała przeszło godzinę.

Pożary kominów to prawdziwa plaga

Przypominamy, że takie pożary często spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami. Ponadto zdarza się, że z powodu niesprawności przewodu kominowego dochodzi do podtruć tlenkiem węgla, czyli czadem.

Niestety coroczne apele straży pożarnej i kominiarzy nie pomagają. W naszym regionie niemalże codziennie dochodzi do kilku takich pożarów.

Przeczytaj też: Partner brutalnie skatował swoją kobietę we wsi Borowe. Ciężko ranna zmarła w szpitalu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u