Tragiczny finał poszukiwań koło Sulęcina. Służby znalazły ciało 68-letniego mężczyzny

12 luty 2023
Autor: 
Tragiczny finał poszukiwań koło Sulęcina. Służby znalazły ciało 68-latka Fot. KPP Sulęcin

Tragiczny finał poszukiwań mieszkańca wsi Trzemeszno Lubuskie w okolicach Sulęcina. Służby odnalazły ciało 68-latka. Codziennie szukało go ponad 100 osób.

Zgłoszenie o zaginięciu pana Ryszarda wpłynęło do policji w Sulęcinie w czwartek, 9 lutego. Mężczyzna około godziny 5:00 wyszedł z domu przy ulicy Poznańskiej w Trzemesznie Lubuskim i od tej pory ślad się po nim urwał. 68-latek nie wracał do domu ani nie kontaktował się z rodziną.

Początkowo w poszukiwania zaangażowano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Do akcji zaangażowano także trzy zastępy straży pożarnej z powiatu sulęcińskiego oraz zastęp strażaków z OSP Templewo (powiat międzyrzecki). Z czasem na poszukiwania wysłano także Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Jarogniewice, która posiada na swoim wyposażeniu między innymi drona z kamerą termowizyjną oraz policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Czwartkowe działania zakończyły się około godziny 22:00 z uwagi na zmrok, ale zostały wznowione już w godzinach porannych następnego dnia. Wówczas w działania zaangażowanych było już przeszło 100 osób. W poszukiwania włączyli się ratownicy z WOPR Świebodzin oraz Cywilna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza ze Zbąszynka. Niestety nie było żadnego przełomu w sprawie.

Znaleziono ciało mężczyzny

Dziś, 12 lutego, służby po dokładnie przeczesanych hektarach powierzchni w rejonie Trzemeszna Lubuskiego udali się w okolice Wędrzyna. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Służby odnalazły ciało zaginionego mężczyzny.

- Jego ciało zostało odnalezione na terenie polnym w okolicach miejscowości Glisno - informuje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

Przeczytaj też: Zmiany na stołkach w policji w Zielonej Górze. Jednostka ma nowego szefa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u