Konar drzewa przygniótł mężczyznę koło Gorzowa. Interweniował śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

23 luty 2023
Autor: 
Konar drzewa przygniótł mężczyznę koło Gorzowa Fot. OSP Lubczyno

Wypadek podczas prac we wsi Jasiniec koło Gorzowa Wielkopolskiego. Konar drzewa przygniótł mężczyznę. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR.

Groźnie brzmiące zgłoszenie wpłynęło do gorzowskich służb ratowniczych w czwartkowe popołudnie, 23 lutego, tuż przed godziną 15:00. Pierwsze informacje wskazywały, że drzewo przygniotło mężczyznę w Jasińcu (gmina Bogdaniec).

Do akcji natychmiast wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej, w tym ochotnicy z OSP Lubczyno oraz naziemny zespół pogotowia ratunkowego. Przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gorzowa Wielkopolskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Poszkodowany trafił do szpitala

Pierwsza na miejscu zjawiła się załoga LPR. Wówczas okazało się, że do wypadku doszło podczas przycinki drzewa. Mężczyzna w trakcie prac z użyciem pilarki został przygnieciony przez spadający konar. Poszkodowany był uwięziony pod grubą gałęzią na wysokości około 2 metrów.

Medycy zaczęli udzielać pomocy nieprzytomnemu poszkodowanemu jeszcze, gdy był przygnieciony. W międzyczasie w Jasińcu zjawili się strażacy, którzy pomogli bezpiecznie ściągnąć i uwolnić rannego. Po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych na miejscu zdarzenia mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Obecnie nie wiadomo, jakich obrażeń dokładnie doznał.

Przeczytaj też: Pijany kierowca zatrzymany w Kostrzynie nad Odrą. Pił piwo w trakcie jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u