Pożar w budynku w Świebodzinie. Ewakuowano 16 osób. Trwają działania strażaków (ZDJĘCIA)

09 marzec 2023
Autor: 
Pożar w budynku w Świebodzinie. Ewakuowano 16 osób Redakcja

Pożar w Świebodzinie. Ogień pojawił się w piwnicy budynku. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Świebodzinie w czwartkowe popołudnie, 9 marca, chwilę po godzinie 17:00. Świadek poinformował, że z budynku przy ulicy Cegielnianej 8A wydobywa się zadymienie.

Do zdarzenia wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy po chwili byli już na miejscu, ponieważ budynek znajduje się około 200 metrów od Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Trwają działania strażaków

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozwinęli linie gaśnicze i udali się do budynku. Źródło ognia znajdowało się w piwnicy. I tak w celu ugaszenia pożaru ratownicy podali dwa prądy wody w natarciu.

- Spaleniu uległy śmieci składowane przy piecu. Z budynku profilaktycznie ewakuowano 16 osób. Pożar jest już zlokalizowany. Obecnie trwa oddymianie obiektu - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik świebodzińskich strażaków.

Ulica Cegielniana została całkowicie zablokowana. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Przeczytaj też: Akcja inspekcji środowiska koło Lubska. Czy zalew Nowiniec został zanieczyszczony? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u