Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci z Niemiec jechała do Polski (ZDJĘCIA)

22 marzec 2023
Autor: 
Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci z Niemiec jechała do Polski Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany na polsko-niemieckiej granicy. Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że przewożono 19 ton śmieci.

Ciężarówka wypełniona śmieciami została zatrzymana przed kilkoma dniami. Na dawnym przejściu granicznym w Świecku skontrolowali ją funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

- Kierowca jechał z odpadami z Niemiec. Zgodnie z dokumentami miał przewozić tworzywa sztuczne i gumę. Śmieci wydzielały woń specyficzną dla odpadów komunalnych, były wśród nich kartony i aluminiowe puszki. Kierowca nie miał pozwolenia na transport takich odpadów - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Szofer ciężarówki w rozmowie z funkcjonariuszami zmieniał wersje, gdzie jedzie z towarem. Najpierw tłumaczył, że jedzie na terytorium Polski później, że przyjechał do Polski tylko zatankować i wraca do Niemiec. Ponadto nie posiadał on niezbędnych dokumentów przewozowych.

Przemyt nielegalnych odpadów - jaka kara?

Przewoźnik nie miał pozwolenia na wwóz śmieci do Polski. Ponadto nie zgłosił transportu w systemie SENT, który monitoruje przewozy "towarów wrażliwych", czyli między innymi paliwa, alkoholu oraz wspomnianych odpadów.

- Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 7,5 tysiąca złotych, a ciężarówka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy - informuje Markowicz.

Przeczytaj też: Nie żyje Ryszard Kowalczuk. Zmarł nagle. Był wójtem gminy Brody


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u