Akcja policji i ITD w Zielonej Górze. Nalot na kierowców przewożących "na aplikację" (ZDJĘCIA)

01 kwiecień 2023
Autor: 
Akcja policji i ITD w Zielonej Górze. Nalot na kierowców Redakcja

Masowe kontrole kierowców przewożących "na aplikację" w Zielonej Górze. W jedną noc mundurowi skontrolowali około 100 pojazdów. Były nieprawidłowości.

Noc z piątku na sobotę, 1 kwietnia, upłynęła dla policjantów z zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego pod znakiem kontroli samochodów, których kierujący świadczą usługi przewozu osób "na aplikację". Choć pod lupę wzięto dużo szerszy aspekt bezpieczeństwa, to w głównej mierze była to odpowiedź na pojawiające się na terenie Polski zgłoszenia przestępstw o charakterze kryminalnym, do których dochodziło właśnie w tych środkach transportu szczególnie pod koniec 2022 roku.

Patrole zostały rozstawione po całym mieście i rozpoczęły działania tuż po zmierzchu. Mundurowi byli zlokalizowani między innymi przy ulicy Długiej oraz Batorego. Policjantów w działaniach wspierała między innymi Inspekcja Transportu Drogowego.

Kontrola taksówek na aplikację - ujawniono nieprawidłowości

Podczas całonocnej akcji mundurowi skontrolowali około 100 pojazdów oraz samych kierowców. Z drogi ściągano kierowców wszystkich aplikacji: Bolt, Uber czy Freenow.

Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów i przewidziane w prawie niezbędne wyposażenie. Szczegółowej kontroli poddawani byli też kierowcy. Mowa tu oczywiście o stanie trzeźwości i dokumentach, w tym posiadaniu odpowiedniej licencji na przewóz osób.

W trakcie działań mundurowi zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych. Ujawniono także naruszenia, za które ustawa o transporcie drogowym przewiduje karę pieniężną. Policja w Zielonej Górze już teraz zapowiada kolejne, identyczne działania.

Przeczytaj też: Kolizja w Świdnicy pod Zieloną Górą. Kierowca uderzył w płot i oddalił się z miejsca zdarzenia (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u