Pożar domu w Piaskach pod Zieloną Górą. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców. Każdy może pomóc! (ZDJĘCIA)

11 kwiecień 2023
Autor: 
Pożar domu w Piaskach pod Zieloną Górą. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców Redakcja, zrzutka.pl

Trzynaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu w Piaskach. Nikt nie ucierpiał, jednak straty materialne są duże. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w przedświąteczny piątek, 7 kwietnia, tuż przed godziną 14:00. W ogniu stanął dom wielorodzinny we wsi Piaski w gminie Świdnica.

Do akcji początkowo wyruszyły trzy zastępy z Zielonej Góry oraz strażacy z OSP Świdnica i OSP Koźla. Po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego budynek był już praktycznie całkowicie objęty ogniem. Płomienie znajdowały się na dachu i sięgały kilku metrów. Wówczas do działań zadysponowano kolejne zastępy strażaków.

- Pożar był już w pełni rozwinięty zarówno na parterze, pierwszym piętrze, jak i na niezamieszkałym poddaszu. Ogień rozprzestrzenił się też na warsztat, który stał w pobliżu obiektu - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

W kulminacyjnym momencie akcji na miejscu pracowało 13 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonej Góry, gminy Świdnica oraz gminy Nowogród Bobrzański. Działania strażaków zostały zakończone około 18:00, ale zaledwie godzinę później strażacy znów byli na miejscu, ponieważ z pożarzyska widoczne było zadymienie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Ruszyła zbiórka dla pogorzelców

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Straty materialne są ogromne, ponieważ budynek całkowicie spłonął. Mieszkańcy gminy Świdnica postanowili pomóc pogorzelcom. W internecie założona została już zbiórka pieniędzy dla poszkodowanej rodziny, natomiast proboszcz parafii w Świdnicy postanowił przekazać pogorzelcom ofiary składane na tacę w trakcie świąt.

- Ich dom spłonął, pozostały zgliszcza i wspomnienia. Dom, który budował Pan Lesław dla całej swojej rodziny. Trudno opisać słowami, co człowiek czuje w takiej chwili. Za każdy Wasz gest będziemy każdemu ogromnie wdzięczni. Każdy gest ma dla nas ogromne znaczenie! Bez Was sobie nie poradzimy - podkreślają organizatorzy zbiórki.

Wszystkich, którzy chcą wspomóc rodzinę zachęcamy do udziału w zbiórce. Link znajduje się: TUTAJ.

Przeczytaj też: Strażacy polewali domy w lany poniedziałek. To był śmigus-dyngus w pełnej krasie! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u