Mieszkaniec Zielonej Góry kradł perfumy na potęgę. Tłumaczył, że "nie ma pieniędzy na utrzymanie"

11 kwiecień 2023
Mieszkaniec Zielonej Góry kradł perfumy na potęgę Fot. KMP Zielona Góra

Systematycznie włamywał się do sklepu w Zielonej Górze i kradł perfumy. 42-latek został zatrzymany i usłyszał 11 zarzutów, ale to nie wszystko, bo miał też narkotyki.

Mężczyzna przez kilka dni sukcesywnie okradał sklep z kosmetykami w centrum Zielonej Góry. W piątek, 7 kwietnia, wyczulona obsługa zauważyła, gdy ten wchodzi do sklepu po raz kolejny i od razu powiadomiła policję. Wszystko po to, aby uniknąć następnej kradzieży.

Patrol policji zatrzymał podejrzewanego mężczyznę. 42-latek został przewieziony do policyjnego aresztu, natomiast sprawa została przekazana funkcjonariuszom z Komisariatu I Policji.

Kradł wielokrotnie. Miał też narkotyki

- Mężczyzna od 25 marca do 7 kwietnia wielokrotnie okradł ten sam sklep, wynosząc perfumy na kwotę ponad 9,5 tysiąca złotych. Ponadto podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna posiada też narkotyki. Mieszkaniec Zielonej Góry był w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko mieniu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Zatrzymany tłumaczył, iż "kradł perfumy na sprzedaż, ponieważ jest bezrobotny i nie ma pieniędzy na utrzymanie". Za popełnione przestępstwa usłyszał 11 zarzutów kradzieży, za które grozi mu nawet 7,5 roku więzienia, bo uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu. Postawiono mu też zarzut posiadania narkotyków zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

- 42-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator, biorąc pod uwagę przyznanie się do winy oraz złożone wyjaśnienia, zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny - dodaje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Policyjny pościg w Żaganiu i okolicach. Kierowca był pod wpływem narkotyków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u