Nocny pożar składowiska opon w Gozdnicy. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej!

13 kwiecień 2023
Nocny pożar składowiska opon w Gozdnicy. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej! Fot. OSP Iłowa

Nocny pożar składowiska opon w Gozdnicy. W akcji gaśniczej brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Działania trwały 7 godzin!

W czwartek, 13 kwietnia około godziny 4 rano do dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żaganiu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru składowiska odpadów przy ulicy Zgorzeleckiej w Gozdnicy. Na miejsce zadysponowano łącznie 12 zastępów straży pożarnej oraz patrol policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Pożar Gozdnica

Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów pożar był już mocno rozwinięty i obejmował znaczną część składowiska opon zlokalizowaną blisko lasu. Strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji gaśniczej. Do działań dysponowano kolejne zastępy straży pożarnej w tym cysternę ze Szprotawy o pojemności 19 tys. litrów wody. 

Pożar został opanowany po kilku godzinach, jednak samo dogaszanie pogorzeliska trwało prawie do południa. Obecnie przyczyna pożaru nie jest znana. Nikt nie został poszkodowany. 

Czytaj także - Tragedia pod Gorzowem. Pociąg śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u