Pościg koło Słubic. Kierowca uderzył w drzewo i uciekł pieszo. Nie został odnaleziony (ZDJĘCIA)

27 kwiecień 2023
Autor: 
Pościg koło Słubic. Kierowca uderzył w drzewo i uciekł pieszo Fot. NOSG

Pościg koło Słubic. Funkcjonariusze ścigali kradzionego Volkswagena. Kierowca skończył jazdę, gdy uderzył w drzewo, ale udało mu się uciec pieszo.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku w środę, 26 kwietnia, pełnili służbę na terenie Słubic. W mieście postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen California Beach na niemieckich numerach rejestracyjnych.

- Mundurowi dawali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak on nie zastosował się do wydawanych poleceń i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb kraju. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023

Kierowcy udało się uciec

W trakcie ucieczki kierowca postanowił zjechać do lasu. Tam jadąc z dużą prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i czołowo uderzył w drzewo. Mężczyzna szybko opuścił auto i uciekł z miejsca zdarzenia w głąb kompleksu leśnego.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej upewnili się, że w samochodzie nie ma innych osób, zabezpieczyli pojazd i niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania kierowcy pojazdu. Przeszukanie lasu nie przyniosło jednak spodziewanych rezultatów - informuje ppor. SG Biskupik.

W trakcie sprawdzania Volkswagena wyszło na jaw, że pojazd został skradziony w Niemczech. Ponadto miał on założone podrobione tablice rejestracyjne. Oryginalne tablice znaleziono w trakcie oględzin. Były ukryte pod fotelem. Volkswagen został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Słubicach.

Przeczytaj też: Pożar Castoramy w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u