Pożar koło Sławy. Płonie dach domu. Trwa akcja gaśnicza, sytuacja nie jest opanowana

28 kwiecień 2023
Pożar koło Sławy. Płonie dach domu. Trwa akcja gaśnicza Fot. OSP Sława

Pożar domu w Głuchowie koło Sławy (powiat wschowski). Płonie dach budynku. Z ogniem walczy piętnaście zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej we Wschowie w piątek, 28 kwietnia, około godziny 18:30. W ogniu stanął dach dom jednorodzinny w Głuchowie, czyli przysiółku wsi Kuźnica Głogowska.

Początkowo do akcji wyruszyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz pobliskie jednostki OSP, w tym między innymi OSP Sława. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego ogień obejmował już większość dachu. Wówczas na miejsce skierowano kolejne pojazdy.

- Obecnie na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej. Sytuacja cały czas nie jest opanowana - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Trwa akcja gaśnicza

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzą działania od wewnątrz oraz z zewnątrz obiektu. Rozstawiona została też między innymi drabina mechaniczna. Strażacy próbują opanować sytuację przy pomocy piany gaśniczej.

- Jest to budynek jednorodzinny, który ma pokrycie dachowe ze strzechy. Trwa akcja gaśnicza. Jednocześnie strażacy próbują ratować mienie, które znajduje się w środku i wyciągają je na zewnątrz - informuje st. kpt. Kaniak.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Wszyscy lokatorzy zdołali się ewakuować z budynku jeszcze przed przyjazdem zastępów straży pożarnej.

Działania strażaków cały czas trwają. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Groźny wypadek pod Sulechowem. Zderzyły się trzy osobówki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u