Przemycał narkotyki do Polski. Wpadł na granicy. Grozi mu do 3 lat więzienia (ZDJĘCIA)

01 maj 2023
Autor: 
Przemycał narkotyki do Polski. Wpadł na granicy Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Przemyt narkotyków przez granicę udaremniony. Krajowa Administracja Skarbowa znalazła w busie tabletki ecstasy i sadzonki marihuany.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej praktycznie codziennie kontrolują pojazdy w rejonie dawnego przejścia granicznego w Świecku. Ostatnio zatrzymali oni do kontroli samochód marki Mercedes, który wjeżdżał do Polski.

Kierowca busa tłumaczył, że przewozi używane płyty warstwowe. Te faktycznie zajmowały praktycznie całą przestrzeń ładunkową, lecz mundurowi postanowili dokładnie przeszukać pojazd przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

Przemyt narkotyków, kierowca zatrzymany

- Pod płytami funkcjonariusze zauważyli worki foliowe, w których była ziemia kwiatowa. Pod nimi znajdowały się kartony z sadzonkami zielonych roślin o intensywnym zapachu. Funkcjonariusze przeprowadzili testy, które potwierdziły ich przypuszczenia, że są to konopie - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Łącznie w samochodzie ujawniono 450 sadzonek marihuany. Celnicy trafili także na 20 tabletek ecstasy z Holandii. Kierowca został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

- Grozi mu kara grzywny i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Słubicach - informuje Markowicz.

Przeczytaj też: Siedmioro Mołdawian zatrzymanych w Gorzowie. Muszą opuścić Polskę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u