Ciężarówka wypełniona śmieciami w Lubuskiem. Transport zatrzymano przy granicy (ZDJĘCIA)

10 maj 2023
Autor: 
Ciężarówka wypełniona śmieciami w Lubuskiem Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany przy polsko-niemieckiej granicy w Lubuskiem. Ciężarówkę ujawnili celnicy. Karę dostanie przewoźnik, odbiorca i nadawca.

Krajowa Administracja Skarbowa bardzo często kontroluje pojazdy, które przekraczają polsko-niemiecką granicę. Ich uwagę przykuwają przede wszystkim samochody ciężarowe. Wszystko po to, aby udaremniać między innymi nielegalny transport odpadów. Tak było przed kilkoma dniami na austostradzie A18 w rejonie Olszyny.

Wpadła ciężarówka wypełniona śmieciami

- Przewoźnik zgłosił, że wiezie odpady z tworzywa sztucznego, które powstały z elementów śmigieł wiatrowych. Na naczepie oprócz zgłoszonego towaru były fragmenty pianki izolacyjnej, styropianu, metalowe części różnego rodzaju urządzeń, puszki i pojemniki po żywności oraz kawałki drewna - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej ustalili, że odbiorca nie miał wymaganych pozwoleń na przywóz tej mieszaniny odpadów. Mundurowi zatrzymali więc transport i powiadomili o sprawie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, który dokonał oceny ładunku.

Kara dla nadawcy, przewoźnika i odbiorcy

Krajowa Administracja Skarbowa ukarze przewoźnika i nadawcę karami do 12 tysięcy złotych. Ponadto z karą do nawet 500 tysięcy złotych musi liczyć się także odbiorca, którym była firma z województwa świętokrzyskiego.

Sprawę prowadzi teraz Prokuratura Rejonowa w Żarach. Nielegalne sprowadzenie odpadów jest zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Pijany kierowca zatrzymany w Krośnie Odrzańskim. Miał ponad 3 promile alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u