W jednym aucie jechało 15 cudzoziemców. "Kurier" imigrantów uciekł

10 maj 2023
Autor: 
W jednym aucie jechało 15 cudzoziemców. "Kurier" imigrantów uciekł Fot. NOSG

"Kurier" przewoził samochodem osobowym aż 15 cudzoziemców. Kierowca porzucił auto i uciekł, a Straż Graniczna zatrzymała wszystkich imigrantów. Jechali do Niemiec.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 8 maja, w powiecie żarskim. Na jednej z dróg prowadzących w stronę Niemiec patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wytypował do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel na polskich numerach rejestracyjnych.

- Kierowca, widząc sygnały do zatrzymania, przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku granicy państwa. Mundurowi podjęli pościg. Kierowca nie zważając na bezpieczeństwo innych użytkowników drogi z dużą prędkością przejechał kilka kilometrów - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymano 15 imigrantów. "Kurier" uciekł

Kierowca zatrzymał się nagle na poboczu. Zanim funkcjonariusze pojawili się przy ściganym samochodzie, mężczyzna zdążył już zbiec. Mundurowi osłupieli, jednak gdy zobaczyli, że osobówką podróżowało aż 15 imigrantów. Byli to obywatele Turcji, Syrii i Iraku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

- Kierowca pomagał cudzoziemcom w niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej. Podjęte natychmiast poszukiwania kierowcy zatrzymanego samochodu nie przyniosły spodziewanych rezultatów - informuje ppor. SG Biskupik.

Większość otrzymała już karę

Wszyscy zatrzymani nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Jednocześnie przyznali się oni do usiłowania przekroczenia granicy z Polski do Niemiec i dobrowolnie poddali się karze. Otrzymali oni kary 6 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem na roczny i trzyletni okres próby.

Jak przekazuje rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, 10 obywateli Turcji i 2 Syryjczyków zobowiązano do zgłaszania się do Placówki SG w Tuplicach w ustalonych terminach. Ponadto z pozostałymi 2 obywatelami Turcji i Irakijczykiem trwają obecnie dalsze czynności z udziałem tłumacza.

Przeczytaj też: Ciężarówka wypełniona śmieciami w Lubuskiem. Transport zatrzymano przy granicy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u