Ustalenia dotyczące bezpieczeństwa na S3 i DK27

22 wrzesień 2016
Autor: 

W ostatnich dniach odbyło się kolejne spotkanie Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze, Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze, przedstawicieli policji, oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uczestnicy spotkania rozważali wprowadzenie nowych rozwiązań organizacji ruchu i ograniczeń prędkości, które poprawią bezpieczeństwo na odcinkach dróg krajowych S3 (Zielona Góra-Sulechów) i DK27 (Zielona Góra-Nowogród Bobrzański).

Pierwsze spotkanie odbyło się kilka dni temu w siedzibie GDDKiA. Podczas tamtego spotkania ustalono główne kierunki współdziałania, a także omówiono dotychczasowe przedsięwzięcia i wypracowanie nowych rozwiązań mających spowodować poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 27 na odcinku z Zielonej Góry w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego. Podczas spotkania ustalono także, że niezbędne będzie omówienie i ewentualna korekta oznakowania na drodze krajowej S3, gdzie obecnie trwa budowa drugiej części drogi ekspresowej.

Po inspekcji drogi S3 komisja podjęła ustalenia, że na czas budowy drugiej części trasy, na całym odcinku od Zielonej Góry do Sulechowa wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h. Takie działanie ma na celu zapobieganie zmianom prędkości przez kierujących na krótkich odcinkach drogi i powinno spowodować, że ruch będzie odbywał się płynnie bez niepotrzebnego hamowania. Jest to ważne szczególnie przed zbliżającą się zmianą pory roku, jesiennych opadów i spodziewanych utrudnionych warunków na drogach.

Z kolei po inspekcji drogi DK27, w związku z koniecznością szybkiego wprowadzenia zmian w oznakowaniu na tej drodze ustalono, że w początkowym etapie działań wprowadzone zostaną dodatkowe znaki ostrzegawcze informujące o zagrożeniu i kontrolnym pomiarze prędkości. Tego typu rozwiązanie będzie można wprowadzić w miarę szybko. Kolejne koncepcje dotyczące działań podnoszących bezpieczeństwo na DK27 to wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości. Rozwiązanie to możliwe będzie jednak dopiero w dalszej perspektywie, ze względu na konieczność doprowadzenia infrastruktury energetycznej, a także ujednolicenia prędkości na dość długim odcinku drogi. Rozważana jest także możliwość instalacji tzw. bramownic, czyli niekonwencjonalnego w skali kraju rozwiązania, dzięki któremu możliwe będzie zainstalowanie znaków ostrzegawczych o bardzo dużej powierzchni.

Uczestnicy spotkania zaplanowali ponadto spotkanie z Inspekcją Transportu Drogowego, na którym omówiona zostanie możliwość instalacji w niedługim czasie fotoradaru, w miejscu gdzie kierujący nagminnie przekraczają prędkość. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 września.

info: Prokuratura Okręgowa Zielona Góra

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u