Pożar w Lubsku. Płonęły panele fotowoltaiczne na dachu budynku (ZDJĘCIA)

20 czerwiec 2023
Autor: 
Pożar w Lubsku. Płonęły panele fotowoltaiczne na dachu budynku Fot. OSP Jasień

Pożar paneli fotowoltaicznych na dachu budynku mieszkalnego w Lubsku. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze w Lubsku wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żarach we wtorkowe popołudnie, 20 czerwca, około godziny 17:00. Płomienie pojawiły się na dachu wielorodzinnego budynku mieszkalnego w okolicach ulicy Gazowej.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy straży pożarnej z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Ponadto do miasta wezwano zastępy ochotników z OSP Jasień oraz OSP Górzyn. Dojechała także załoga pogotowia energetycznego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Pożar paneli fotowoltaicznych

Kiedy pierwsi strażacy zjawili się miejscu, okazało się, że płoną panele fotowoltaiczne zlokalizowane na dachu obiektu. Szybko rozwinięta została linia gaśnicza, a sami ratownicy przystąpili do działań. Do akcji użyto między innymi gaśniczą pianę sprężoną, którą pokryto wszystkie panele.

Ostatecznie pożar udało się opanować i nie zdążył on rozprzestrzenić się na pozostałą część dachu. Całość została jeszcze sprawdzona przy użyciu kamery termowizyjnej. Na szczęście straty nie są zbyt duże, ale najważniejsze, że nikt nie został poszkodowany.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Najczęściej w innych, podobnych przypadkach, które miały miejsce na terenie Polski, była mowa o złym wykonaniu samej instalacji fotowoltaicznej.

Przeczytaj też: Zielona Góra: W nocy wybił szybę w osobówce i ukradł narzędzia. Policja szuka złodzieja

Fot. OSP Jasień


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u