Kradli pojazdy w Polsce i Niemczech. Służby rozbiły gang. Zobacz film z zatrzymań

11 lipiec 2023
Autor: 
Kradli pojazdy w Polsce i Niemczech. Służby rozbiły gang Fot. CBŚP

Służby rozbiły gang zajmujący się kradzieżami samochodów i maszyn na terenie Polski oraz Niemiec. Do sprawy zatrzymano sześć osób, które usłyszały już zarzuty.

Szacuje się, że zorganizowana grupa przestępcza funkcjonowała od 2021 roku. Członkowie gangu zajmowali się kradzieżami sprzętu budowlanego, pojazdów rolniczych oraz samochodów osobowych na terenie Polski i Niemiec. Trzon grupy stanowili członkowie znanego gangu motocyklowego.

Do rozpracowania szajki utworzono grupę operacyjno-śledczą, w skład której weszli policjanci z CBŚP Gorzów Wielkopolski i niemieckiego Referatu 28 Komisji Specjalnej ds. Przestępczości Samochodowej Saksońskiego Krajowego Urzędu Kryminalnego Policji. Ustalono, że wartość strat spowodowanych przez gang wynosi ponad 2,5 miliona euro.

Zatrzymano sześć osób

Zebrany materiał dowodowy skierował policjantów do województwa lubuskiego. I tak w trakcie realizacji przeprowadzonej na terenie regionu zatrzymano sześć osób w wieku od 23 do 47 lat. Zlikwidowali też dziuplę, w której trzymano skradziony sprzęt.

- Łącznie odzyskano 6 skradzionych maszyn budowlanych, w tym koparkę, koparko-ładowarkę, ładowarkę oraz trzy specjalistyczne piły do cięcia betonu i asfaltu. W trakcie przeszukania zabezpieczono także mefedron. Śledczy przejęli również dwa samochody ciężarowe, które najprawdopodobniej służyły do popełniania przestępstw - relacjonuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kolejno kara od 3 miesięcy do 5 lat oraz od roku do 10 lat więzienia. Ponadto jednej osobie przedstawiono zarzut kierowania gangiem. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Na poczet przyszłych kar przejęto mienie podejrzanych w postaci samochodów, motocykli i pieniędzy o łącznej wartości kilkuset tysięcy złotych - dodaje podinsp. Jurkiewicz.

Przeczytaj też: Zaatakował ekspedientkę w galerii Focus Mall Zielona Góra. Szuka go policja (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u