Mrugał światłami, aby ostrzec przed policją. Mrugnął też do radiowozu (FILM)

14 sierpień 2023
Autor: 
Mrugał światłami, aby ostrzec przed policją Fot. KMP Zielona Góra, Redakcja

Chciał pomóc innym i ostrzegał światłami przed kontrolą policji. W końcu mrugnął do nieoznakowanego radiowozu. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 11 sierpnia. Tego dnia z uwagi na rozpoczynający się długi weekend zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego często kontrolowali prędkość pojazdów na terenie powiatu. Działania prowadzono na głównych arteriach komunikacyjnych, ale także drogach wojewódzkich czy powiatowych.

Mrugał światłami, by ostrzec przed policją

Jeden z patroli sprawdzał, czy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość w miejscowości Bojadła. Mundurowych widział też 33-letni kierujący samochodem marki Toyota Yaris, który postanowił ostrzegać innych kierowców przed kontrolą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

- Mężczyzna miał pecha, bo nieświadomie mrugnął do policjantów w nieoznakowanym radiowozie. Wykroczenie zarejestrowała kamera. Funkcjonariusze zawrócili i zatrzymali kierującego Toyotą, którym okazał się mieszkaniec pobliskiej miejscowości - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

33-latek chciał pomóc innym, ale ostatecznie sam porządnie sobie zaszkodził. W trakcie kontroli na jaw wyszło, że nie ma on uprawnień do kierowania. Mundurowi podjęli więc decyzję o skierowaniu wobec niego wniosku o ukaranie do sądu.

Jak zaznacza podinsp. Stanisławska, takie ostrzegawcze mruganie może ostrzegać też kierowców jadących pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Identycznie w przypadku, gdy policjanci organizują działania blokadowe na przykład za uciekającym przestępcą.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. Rozpoczyna się fala upałów. Wydano ostrzeżenia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u