Akcja policji na Winobraniu w Zielonej Górze. Dwie osoby sprzedawały podróbki (ZDJĘCIA)

14 wrzesień 2023
Autor: 
Dwie osoby sprzedawały podróbki na Winobraniu Fot. KMP Zielona Góra

Trwa Winobranie 2023. Stoiska na jarmarku kontrolują policjanci, w ręce których wpadła ostatnio podrobione gadżety i torebki. Zatrzymali oni dwie osoby.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą cyklicznie kontrolują stoiska na Jarmarku Winobraniowym w Zielonej Górze. To właśnie tam sprzedawcy z całej Polski oferują swoje towary. Zdarza się jednak, że część produktów nie jest legalna.

- Funkcjonariusze sprawdzają, czy oferowany towar nie jest prawnie zabroniony. Najczęściej mają oni do czynienia z podrobionymi produktami różnych znanych marek odzieżowych czy perfumeryjnych - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Zatrzymano dwie osoby

Policjanci są już po pierwszych działaniach. W trakcie kontroli ujawnili oni podrobione towary na dwóch winobraniowych stoiskach. Na jednym sprzedawano gadżety z postaciami z gier czy bajek, a w drugim miejscu były torebki z logo czterech, światowych marek. I tak łącznie zabezpieczono dwa kartony gadżetów i 14 torebek.

- Dwie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty sprzedaży podrobionych towarów. Czyn taki jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje podinsp. Stanisławska.

Wkrótce skonfiskowane towary zostaną przekazane biegłym do wyceny, jakie straty poniosły pokrzywdzone firmy. Po uzyskaniu opinii zostaną one przekazane do dyspozycji sądu.

Przeczytaj też: Nowy bat na kierowców w Zielonej Górze? Policja kontroluje poziom hałasu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u