Pożar w domu w Klenicy. Jedna osoba została ranna (ZDJĘCIA)

16 wrzesień 2023
Autor: 
Pożar w domu w Klenicy. Jedna osoba została ranna Fot. OSP Klenica

Pożar w Klenicy. Płomienie pojawiły się w jednym z domów. Jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątkowy wieczór, 15 września, kilka minut przed godziną 21:00. Z pierwszych informacji otrzymanych od zgłaszającego wynikało, że płonie budynek mieszkalny przy ulicy Granicznej w Klenicy (gmina Bojadła).

Do akcji wyruszyły trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie. Na miejsce wysłano także ochotników z OSP Klenica i OSP Bojadła.

Jedna osoba poszkodowana

Strażacy, którzy jako pierwsi dojechali na miejsce, od razu rozwinęli linię gaśniczą. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne weszli do środka domu.

- Okazało się, że w budynku mieszkalnym płonęła kanapa. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana - relacjonuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Do Klenicy wezwano więc zespół pogotowia ratunkowego. Medycy po opatrzeniu przetransportowali mieszkańca do szpitala.

Sytuacja pożarowa szybko została opanowana. Działania służb zakończyły się jeszcze przed godziną 22:00. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Ukradli paliwo ze spycharek w Zielonej Górze. Rozpoznajesz ich? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u