Winobranie 2023. Dziś Korowód Winobraniowy. Sprawdź objazdy autobusów i zamknięte ulice

16 wrzesień 2023
Autor: 
Dziś Korowód Winobraniowy. Sprawdź objazdy autobusów Fot. KMP Zielona Góra

Winobranie 2023. Ulicami Zielonej Góry przejdzie dziś Korowód Winobraniowy. Start o 12:00, ale drogi zostały już wcześniej zamknięte. Inaczej jeżdżą m.in. autobusy MZK.

Winobranie w Zielonej Górze nie może obyć się bez korowodu. To z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń podczas Dni Zielonej Góry. Co roku na zwieńczenie tygodniowego szaleństwa przybywa tysiące zielonogórzan oraz wielu gości nawet spoza regionu. Tym razem parada dotyczyć będzie obchodów 800-lecia miasta.

- Podczas najliczniejszej w roku parady w mieście przejadą również grupy rekonstrukcyjne, glinoludy, aktorzy, tancerze, szczudlarze, przedstawiciele zielonogórskich instytucji i uczniowie szkół - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Korowód Winobraniowy idzie tę samą trasą, co w ostatnich latach. Początek w rejonie skrzyżowania ulic Długiej i 1 Maja, natomiast koniec przy galerii Focus Mall. Start punktualnie o godzinie 12:00.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Zamknięte ulice, objazdy autobusów

W związku z korowodem nieprzejezdna jest ulica Długa (od skrzyżowania z ulicą 1 Maja) oraz aleja Konstytucji 3 Maja (do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza). Już na kilka godzin przed rozpoczęciem wydarzenia na trasie parady pojawiły się patrole policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi przede wszystkim kierują ruchem pojazdów.

Korowód to także zmiany w kursowaniu autobusów MZK Zielona Góra. Przewoźnik zawiesił dziś funkcjonowanie przystanków Długa, Planetarium i Palmiarnia. W zastępstwie obowiązują przystanki na trasach objazdowych oraz u zbiegu skrzyżowania ulic Wrocławskiej i Lwowskiej. A jak dokładnie jeżdżą autobusy? Wszystko poniżej:

  • Linia nr 1 i 12: w obu kierunkach pomiędzy przystankami Sienkiewicza a Urząd Miasta autobusy będą kursowały objazdem przez ulicę Piaskową
  • Linia nr 6: pomiędzy przystankami Urząd Miasta i Lwowska oraz Wąska i Urząd Miasta autobus będzie kursował objazdem przez ulicę Piaskową
  • Linia nr 10: pomiędzy przystankami Ogrodowa a Wąska autobus będzie kursował objazdem ulicami: Ogrodową, Fabryczną, Sienkiewicza
  • Linia nr 14: pomiędzy przystankami Lwowska a 1 Maja autobus będzie kursował objazdem ulicami: 1 Maja, Jaskółczą, Ogrodową, Fabryczną, Sienkiewicza
  • Linia nr 29: pomiędzy przystankami Dąbrówki a Lwowska autobus będzie kursował objazdem ulicami: 1 Maja, Jaskółczą, Ogrodową, Fabryczną, Sienkiewicza
  • Linia nr 30: pomiędzy przystankami Urząd Miasta a Wąska autobus będzie kursował ulicami: Piaskową, Lwowską

Przeczytaj też: Zielona Góra: Kierowca Lexusa uznał, że tablice rejestracyjne "nie pasują" do jego auta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u