Cofnął licznik w osobówce. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

18 październik 2023
Cofnął licznik w osobówce. Grozi mu nawet 5 lat więzienia Fot. KPP Sulęcin

Wpadł, bo jechał bez włączonych świateł i zapiętych pasów. Szybko okazało się, że samochód ma cofnięty licznik. 26-latkowi grozi teraz nawet 5 lat więzienia.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 15 października. Patrol sulęcińskich funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Słońsk zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Renault. Kierowca jechał bez włączonych świateł, nie miał zapiętych pasów i rozmawiał przez telefon.

- Te wszystkie przewinienia dały konsekwencje w postaci 3 tysięcy złotych mandatu i 19 punktów karnych. Okazało się jednak, że to zaledwie wstęp do poważniejszych problemów mężczyzny - relacjonuje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja policji. Wpadli na plantację marihuany. "Odkryli sporą uprawę"

Przekręcony licznik w samochodzie

Mundurowi skontrolowali również wskazanie licznika pojazdu. W trakcie porównywania go z informacjami umieszczonymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców na jaw wyszło, iż Renault ma cofnięty licznik.

- Stwierdzona rozbieżność była jasnym sygnałem, że najprawdopodobniej popełnione zostało przestępstwo. Policjanci wykonali oględziny drogomierza, informując 26-latka o dalszych konsekwencjach, czyli o wszczęciu czynności z artykułu 306a kodeksu karnego - informuje sierż. sztab. Biernacka.

Kara za ingerencję we wskazanie licznika wynosi od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dotyczy to zarówno osoby, która cofała licznik, jak również tej, która zleciła wykonanie czynu.

Przeczytaj też: Kompletnie pijany kierowca ciężarówki jechał zygzakiem na A2 w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u