Zdjął tablicę rejestracyjną, bo "auto ładniej wygląda". Zatrzymała go policja

03 listopad 2023
Autor: 
Zdjął tablicę rejestracyjną, bo "auto ładniej wygląda". Zatrzymała go policja Fot. KMP Zielona Góra

Zdjął przednią tablicę rejestracyjną i wyjechał na ulice Zielonej Góry. Kierowca tłumaczył, że tak jest "ładniej". Dowodu nie stracił, ale zapłacił mandat.

Samochody bez przedniej tablicy rejestracyjnej coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Przepisy są jednak nieugięte i nakazują posiadanie widocznych rejestracji z obu stron pojazdu. Mimo to coraz częściej możemy zauważyć pojazdy, które nie mają "blachy" na przednim zderzaku.

Część kierowców tłumaczy, że tablice "nie pasują" lub "nie wyglądają" dobrze w zestawieniu z ich samochodem. W każdym razie policja nie ocenia piękności auta i zatrzymuje takie pojazdy.

Policja Zielona Góra: kolejny taki przypadek w mieście

Sporo samochodów bez przedniej tablicy rejestracyjnej zatrzymują w ostatnich miesiącach zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Nie inaczej było w czwartek, 2 listopada. W godzinach wieczornych na ulicy Partyzantów patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego Porsche.

- Tłumaczenie kierującego? No jakżeby inaczej: "samochód ładniej wygląda". Policjanci jednak kierują się przepisami i nie mieli wyrozumiałości dla gustu kierującego - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Kierowca Porsche uniknął zatrzymania dowodu rejestracyjnego, ale otrzymał mandat. Ma teraz do zapłaty 500 złotych kary.

Przeczytaj też: Niebezpieczne zdarzenie. Kierowca samochodu wjechał pod pociąg (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u