Zmiany na skrzyżowaniu w centrum miasta. "Tylko kretyn mógł to wymyślić"

04 listopad 2023
Autor: 
Zmiany na skrzyżowaniu w centrum miasta. Co na to kierowcy? Fot. KMP Zielona Góra

Zielona Góra. Wprowadzono zmiany na skrzyżowaniu w centrum miasta. Policja tłumaczy to dużą ilością wypadków i kolizji. Część kierowców nie jest zadowolona.

Skrzyżowanie ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze to jedno z głównych skrzyżowań w centrum miasta. W ostatnim czasie dochodziło tam do sporej ilości wypadków oraz kolizji drogowych. Ich powodem była z reguły nieuwaga kierujących czy wjeżdżanie na czerwonym świetle.

Zielona Góra - są zmiany na skrzyżowaniu

Urząd Miasta Zielona Góra konsultował się w tej sprawie z zielonogórskimi policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. I tak postanowiono, że na skrzyżowaniu zmieni się organizacja ruchu.

- W obu kierunkach zlikwidowano lewoskręty. Na tym skrzyżowaniu dochodziło do wielu zdarzeń drogowych, stąd decyzja zarządcy drogi. Uprzedzamy kierujących pojazdami, że nie wolno jeździć na pamięć - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Część kierowców nie kryje wzburzenia

Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic mają w sprawie zmian na skrzyżowaniu różne opinie. Z reguły są one jednak negatywne. Najczęściej przewija się fakt, iż na skrzyżowaniu jest dobra widoczność, a wszystkie wypadki oraz kolizje świadczą tylko o tym, że to nie wina skrzyżowania, a kierowców.

- Mam wątpliwości co do tego rozwiązania. Uważam, że należałoby jeszcze raz przeanalizować wszystkie za i przeciw, żeby nie wylać dziecka z kąpielą. 97% przyczyn zdarzeń drogowych to wina człowieka, dlatego piszę o wątpliwościach i rozważeniu wycofania się ze zmian w tym miejscu - komentuje Jarosław Tchorowski, były komendant zielonogórskiej policji i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Co jeszcze na ten temat sądzą internauci? "Świetne ułatwienie dla mieszkańców pobliskich kamienic" - pisze pani Paulina. "Kolejny absurd i biznes będzie się kręcił. Już wiemy, gdzie policja będzie się ustawiać w nowym miejscu, aby moneta się zgadzała" - komentuje pan Kamil. "Tylko kretyn mógł to wymyślić" - dodaje pan Jacek.

Przeczytaj też: Zdjął tablicę rejestracyjną, bo "auto ładniej wygląda". Zatrzymała go policja


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u