Morderstwo w Brójcach. Sprawca dalej na wolności. Co robi policja? (ZDJĘCIA)

06 listopad 2023
Autor: 
Morderstwo w Brójcach. Sprawca dalej na wolności Fot. Lubuska Policja

Zabójstwo w Brójcach. Ciało 75-letniej kobiety znaleziono w domu w połowie września. Morderca wciąż pozostaje nieuchwytny.

Zwłoki starszej kobiety w miejscowości Brójce w powiecie międzyrzeckim ujawniono 20 września. Znajdowały się w kamienicy na placu Wiosny Ludów.

Pod wskazany adres przybyły patrole policji i zespół pogotowia ratunkowego. Lekarz stwierdził zgon 75-latki i nie wykluczył udziału osób trzecich w jej śmierci. Następnie czynności przejęli policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz prokurator z międzyrzeckiej Prokuratury Rejonowej.

- Na miejscu przeprowadzono oględziny. Wstępne ustalenia wskazują, iż najprawdopodobniej doszło do morderstwa. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok - informował jeszcze we wrześniu Łukasz Gospodarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Morderstwo Brójce - sprawca na wolności, policja prowadzi czynności

Do sprawy nikt nie został jeszcze zatrzymany. Śledczy nieustannie analizują wszystkie możliwe wątki.

Jak przekazuje Lubuska Policja, technicy zabezpieczyli wiele śladów kryminalistycznych, które poddawane są teraz wnikliwej analizie. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii uzyskane wyniki badań zabezpieczonych śladów mają pozwolić na wskazanie osoby, która dopuściła się popełnienia przestępstwa.

- Aby ustalić wszelkie okoliczności tej zbrodni, policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych i operacyjnych, co pozwoliło na znaczne zawężenie kręgu osób podejrzanych. W sprawie zabójstwa 75-letniej mieszkanki Brójec śledczy założyli kilka hipotez, a czynności prowadzone są wielotorowo - informuje mł. asp. Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Zabójstwo Brójce - to kolejne morderstwo w tym roku

Przypominamy, że tragiczne zdarzenie z września było drugą tego typu sprawą w 2023 roku. W połowie lutego w jednym z domostw odkryto ciało 82-letniej kobiety. Ujawnił je pracownik ośrodka pomocy społecznej. Wówczas również nie wykluczono udziału osób trzecich w jej śmierci.

Mieszkańcy wsi cały czas są zaniepokojeni. - Pisali Państwo w lutym o morderstwie w Brójcach, później kolejne na Plac Wiosny Ludów, znowu starsza Pani. Czy policja robi coś w tej sprawie? - pisał do naszej redakcji jeden z czytelników.

Przeczytaj też: Granica polsko-niemiecka. Są ogromne korki. To przez kontrole na granicy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u