Pijani demolowali miejską zieleń. Zobacz nagrania z monitoringu

07 listopad 2023
Autor: 
Pijani demolowali miejską zieleń. Zobacz nagrania z monitoringu Fot. KMP Zielona Góra

Wandale w Zielonej Górze. Młodzi mężczyźni pod osłoną nocy niszczyli miejską zieleń. Ich wyczyny nagrał monitoring, a policjanci zatrzymali.

Czujność operatorów monitoringu w Zielonej Górze przydała się w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada. W nocy zauważyli oni dwóch młodych mężczyzn, którzy dziwnie się zachowywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać...

- Nagle mężczyźni zaczęli wyrywać kwiaty z klombów na deptaku i niszczyć je. Wydawali się rozbawieni i dokumentowali swoją "zabawę" nagrywając telefonem komórkowym - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Wandale Zielona Góra - zostali zatrzymani, byli pijani

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego zielonogórskiej policji. Do interwencji przydzielono patrol z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Policjanci odnaleźli młodych wandali w jednym z lokali na deptaku.

- Byli bardzo zaskoczeni, zachowywali się arogancko, a jeden z nich w obecności policjantów używał wulgarnych słów. Drugi odmówił podania swoich danych przy legitymowaniu i skłamał, że nie ma dokumentu tożsamości. Obydwaj mężczyźni byli pijani i zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień - informuje podinsp. Barska.

Zatrzymanymi okazali się 19-latek z Zielonej Góry i 18-latek z gminy Świdnica. Obaj odpowiedzą za zniszczenie roślinności oraz muszą się liczyć ze zobowiązaniem do naprawienia wyrządzonej szkody. Dodatkowo 19-latek odpowie za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym, natomiast 18-latek za podawanie fałszywych danych.

Monitoring Zielona Góra - "operatorzy monitoringu pomagają policjantom"

Biuro Ochrony Wizyjnej Urzędu Miasta w Zielonej Górze od samego początku ściśle współpracuje z policją. Kiedy operator kamer monitoringu zauważy niebezpieczną sytuację lub widzi łamanie prawa, od razu informuje dyżurnego jednostki, aby wysłał na miejsce patrol policjantów.

- Operatorzy monitoringu pomagają policjantom zidentyfikować miejsca wypadków drogowych, kolizji, wykroczeń czy przestępstw. Nagrania z kamer monitoringu są również istotnym dowodem w prowadzonych przez policjantów sprawach - zaznacza rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Chciał pojechać koparką na skróty. Skończył jazdę w fontannie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u