Nigeryjczyk przemycał nielegalnych migrantów z Erytrei. Jechali do Niemiec (ZDJĘCIA)

19 listopad 2023
Autor: 
Nigeryjczyk przemycał nielegalnych migrantów z Erytrei Fot. NOSG

Nielegalni migranci i ich "kurier" zatrzymani niedaleko polsko-niemieckiej granicy. Nigeryjczyk wiózł czterech obywateli Erytrei. Wszystkich zatrzymano.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej praktycznie codziennie prowadzi wzmożone działania w celu zwalczania nielegalnej migracji cudzoziemców na teren Unii Europejskiej. I tak w ręce pograniczników sukcesywnie wpadają pojazdy, które transportują cudzoziemców.

Nie inaczej było w środę, 15 listopada. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali na drodze prowadzącej do granicy z Niemcami samochód osobowy marki Chevrolet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Nielegalni migranci i "kurier" zatrzymani

Pojazdem kierował 23-letni obywatel Nigerii. Mężczyzna okazał nigeryjski paszport z polską wizą, która straciła ważność na początku zeszłego roku. W środku znajdowało się też czterech obywateli Erytrei, którzy nie mieli żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość i legalność pobytu w Polsce.

- Erytejczycy zostali zatrzymani za usiłowanie przekroczenia bez wymaganych dokumentów polsko-niemieckiej granicy. Przyznali się do zarzutów i dobrowolnie poddali karze 8 i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Zostali umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik NOSG.

Kary nie uniknie też 23-letni "kurier", który przewoził nielegalnych migrantów. Nigeryjczyk przyznał się do udzielenia pomocy migrantom i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu.

- Niezależnie od tego, zasądzono przepadek korzyści majątkowej, uzyskanej za przerzut cudzoziemców w wysokości 4200 złotych. Od kierowcy zabezpieczono także na poczet przyszłej kary 3700 złotych. Dodatkowo otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu i do czasu opuszczenia został umieszczony w strzeżonym ośrodku - informuje por. SG Biskupik.

Przeczytaj też: Dwie osobówki zderzyły się na S3 pod Sulechowem. Droga zablokowana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u