Tragiczny pożar w Torzymiu. Strażacy ujawnili zwęglone zwłoki

24 listopad 2023
Autor: 
Tragiczny pożar w Torzymiu. Strażacy ujawnili zwęglone zwłoki Fot. KP PSP Sulęcin

Pożar w Torzymiu. Płonął pustostan. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Niestety jedna osoba zginęła, strażacy znaleźli zwęglone zwłoki.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Sulęcinie w piątkowy poranek, 24 listopada. Tuż po godzinie 7:00 w ogniu stanął pustostan przy ulicy Ogrodowej w Torzymiu.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie. Wyjechali też ochotnicy z OSP Torzym i OSP Garbicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Pożar Torzym - nie żyje jedna osoba

- Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano wydobywający się dym z budynku, wnętrze było wypalone, a ogień znajdował się w nadpalonej przestrzeni podsufitowej - relacjonuje mł. bryg. Rafał Sobczak, rzecznik sulęcińskich strażaków.

Ratownicy od razu rozwinęli linie gaśnicze i wyposażeni w aparaty powietrzne przystąpili do akcji. Działania prowadzono od zewnątrz oraz w środku obiektu. Ogień szybko udało się opanować. Wówczas rozpoczęło się dokładne dogaszanie.

W trakcie przelewania pogorzeliska strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. W pustostanie odnaleźli oni zwęglone zwłoki. Na miejsce wezwano patrol policji, który zabezpieczył teren.

Dokładna przyczyna nie jest obecnie znana. Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratura. Powołany zostanie też biegły z zakresu pożarnictwa, który wyda swoją opinię.

Przeczytaj też: Wypadek na S3 pod Zieloną Górą. Wojskowa karetka leży na boku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u